TREN | Bize Ulaşın : 0212 476 00 72

ŞİRKET PROFİLİ

Forteks Tekstil 1993 yılında Kayran ailesi bünyesinde 300 çalışanı ile kendi iç bünyesinde faaliyete başlamıştır. Denim & non - denim sektöründe gelişen ve yenilikçi yaklaşımı ile Kuzey Amerika ve Avrupa pazarlarındaki müşterilerine hizmet vermektedir.

Bugün Forteks Tekstil’de üretim kapasitesinin %70’ni denim ve %30’nu non - denim kumaştan üretilen ürünler oluşturmaktadır. Şirketin ilk beş yılındaki üretim kalitesine dayalı yüksek performansı, onu yerel olarak tanınan ve tercih edilen bir imalatçı haline getirmiştir. 1993 yılından itibaren dünyaya açılan şirket, model tasarımı konusundaki becerilerini özgün yaratıcılığı ile birleştirerek, küresel müşterilerinin beklentilerini tam olarak karşılayan koleksiyonlar hazırlamaya devam etmiştir.

Forteks Tekstil çevrenin ve çalışanlarının beklentilerine uyumlu, sosyal ve etik kurallara uygun yönde hareket etmeyi ana faaliyet esaslarından biri olarak kabul etmiş ve tüm faaliyetlerini bu bilinç ile gerçekleştirmektedir. Forteks Tekstil çalışanlarının temel hak ve özgürlüklerine saygı göstermekte ve çalışanlarına yasal olarak sağlanan tüm haklarını sağlamaktadır.

21 yıllık köklü geçmişiyle üretimden tasarıma, paketlemeden sevkiyata  Denim dünyasının her alanında üst düzey bir tecrübeye sahip olan Forteks  Tekstil kendini mükemmellik anlayışı felsefesiyle tarif  etmektedir. Forteks olarak hedefimiz; üretimle tasarımı, teknoloji ile hayal gücünü mutlak kalite potasında buluşturarak Denim dünyasının zirvesinde yer almaktır. Bu felsefe doğrultusunda Forteks, müşteriyi de içine alan takım çalışmasına inanır. Üretimin her aşamasında yüksek teknolojiden yararlanır. Dizayndan kumaşa, sektörle ilgili tüm küresel trendleri yakından takip eder. Beğenilerin ve üretim kalitesinin sürekli geliştiği bir sektörde, 21 yıldır aralıksız yükselen bir grafik çizen firma, bu istikrarını; daima koruduğu tasarım heyecanına, kolektif bilinci güçlendiren takım çalışmasına ve üretimin her aşamasına yansıyan profesyonelliğine borçludur. Müşterinin ihtiyaçlarını titizlikle tespit eden Forteks, yeni kumaş kalitelerini son moda yıkamalarla kombine ederek koleksiyonlarına yansıtır.

Bünyemizde kalite uygunluk raporları BSCI – SEDEX  ve uyumluluk mevcuttur. Suanda da EKOTEKS için sürecimiz devam etmektedir.

Vizyonumuz kalite ve müşteri odaklı çalışarak denim sektöründe lider olmaktır. Misyonumuz ise çevre ve sosyal uygunluk şartlarını göz önünde tutup gelişen ve büyüyen bir şekilde sektöre hizmet vermektir.